Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi ale nebude... :P
Pro psaní do Diskuzí se musíte registrovat, je to z důvodu, aby ste se nemuseli podepisovat... A pro snazší rozeznání kdo jste, zaregistrujte se pod přezdívkou, kterou používáte na stránkách pletení... :) Děkuji za pochopení
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Encaustika - malování horkým voskem

Kdo ji jednou zkusí, už se od ní neodtrhne.

Název Encasutika je odvozen z řeckého slova „encausis“, což znamená „vypálit“ či „zahřát“. Nejstarší dochovaná díla tohoto typu pocházejí z období před 2500 lety.

Tato stará antická technika malování se v současnosti opět vrací. Je jednoduchá a zvládne ji i výtvarně nenadaný člověk.

Základní pomůckou je speciální žehlička. Na papír s lesklým povrchem, do kterého se barvy nevpíjejí se maluje se pomocí tzv. encaustických vosků, jejichž hlavní složku tvoří včelí vosk, pigmenty a také karnaubský vosk. Kdo by této technice podlehl, může se ke svému tvoření dokoupit další speciální pomůcky jako jsou nejrůznější pera s četnými nástavci, vyhřívané desky, horkovzdušné pistole apod.

Hotová malba je křehká. Obrazy/obrázky by tedy nikdy neměly viset blízko sálavého tepla, tj. na přímém slunečním žáru nebo v dosahu bodového světla.

Další informace včetně pracovního fotopostupu najdete na stránkách paní Jany Školaudyové, naší úžasné lektorky:

http://encaustic.wz.cz/index2.htm
P9030716.JPG
P6010001.jpg
P6010010.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one