Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi ale nebude... :P
Pro psaní do Diskuzí se musíte registrovat, je to z důvodu, aby ste se nemuseli podepisovat... A pro snazší rozeznání kdo jste, zaregistrujte se pod přezdívkou, kterou používáte na stránkách pletení... :) Děkuji za pochopení
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Vychytávky ze Slavonic 19. -21. 3. 2010

1. Lepidlo na ruličky, aby se při moření nerozlepovaly: TESCO VALUE GLUE STICK modro-červená řada 20g - 2,90 Kč, 10 g - 1,90 Kč
2. Různé tloušťky navíjecích drátů – zajistí různou tloušťku ruliček – dá se to využít ve vzorování.
3. Chcete zrychlit motání ruliček a ušetřit lepidlo: Zkuste natírat lepidlem více proužků najednou – poskládat na stůl a máznout rohy více proužků (10).
4. Šířka proužku na ruličky se odvíjí od tuhosti materiálu. Platí: Čím tužší papír, tím užší proužky na ruličky.
5. Osnovní ruličky točit ze širších proužků – lépe drží tvar výrobku.
6. Nechcete placaté osnovní ruličky na svém výrobku? Vkládejte do nich špejle.
7. Ruličky bez bílých map. Do mořidel a Duhy přidávejte ocet (cca 1 lžíce do 0,5 – 1 l mořidla) sůl se nevysráží.
8. Dobré plést pouze z jednoho druhu papíru, nemotat více druhů, je to pak znát (silnější přebije ten slabší). Je dobré rozlišovat i bílé a žluté stránky ve Zlatých stránkách. Připadne se ty silnější mohou používat jako osnovní.
9. Přidávání nových osnovních ruliček (např. při vyplétaném dnu) – se dělá lépe, když do ruličky vsuneme špejli nebo drát . Rulička se pak zasune kamkoliv a jakkoliv hluboko. 3pejle či drát se zase vyndá.
10. Pletení šikmé plochy pletením dvěma – při otáčení pletacích ruliček okolo osnovní (tedy při pletení nazpět) se nemusí obě pletací ruličky obtáčet okolo jedné osnovní, ale podle dvou sousedních (jedna kolem poslední a jedna kolem předposlední). Výsledek bude plynulejší a bez děr.
11. Výměna barev při pletení dvěma a více – původní barevnou ruličku zastřihnout mezi dvěma osnovními ruličkami a nasadit novou barvu. Zde se tento spoj zakryje.
Z jiného soudku:
Chcete si ozdobit přáníčka? Mrkněte na ozdobné děrovačky na str.12 http://www.popron.info/katalog1/index.html . Cca 129 Kč (sada 4 ks) a 49,- na půlkulaté.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one