Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi ale nebude... :P
Pro psaní do Diskuzí se musíte registrovat, je to z důvodu, aby ste se nemuseli podepisovat... A pro snazší rozeznání kdo jste, zaregistrujte se pod přezdívkou, kterou používáte na stránkách pletení... :) Děkuji za pochopení
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
SLAVONICE POPÁTÉ 22. – 24. 10. 2010

Milé motalinky, předkládám Vám podzimní termín dalšího setkání ve Slavonicích a zároveň se omlouvám za změnu avízovaného termínu a částečně i programu.
Tentokrát (vedle vlastního pletení z papíru) bude pro naše setkání stěžejní textilní tvorba a vlna.
V pátek otevřeme základní možnosti batikování (vázaná, sypaná, vosková batika a savování) a v sobotu ji budeme dokončovat ( trička 2 – 3 s sebou). Proběhne tiskání triček ve vedlejší galerii (nebo jiných věcí tašky, prostírání – můžete mít vlastní nebo si koupit na místě). Jedná se o originální tiskátka uznávané výtvarnice.
V sobotu bude hlavní téma vlna ( z ovcí, lam) – základní zpracování, práce na kolovrátku, suché plstění (vznikají úžasné věci od hraček přes náušnice a oděvní doplňky), malý stávek. Souběžně bude probíhat tkaní na čtyřlistovém stavu. Pokud bude zájem zařadíme sem i práci s provazcem.
V neděli pojede část motalinek do Lomnice nad Lužnicí za mistrem oboru košíkářského a druhá část dokončí své kurzy ve Slavonicích, případně podle počasí vložíme vycházku.
Součástí budou i vzájemné menší kurzíky či jen krátké ukázky, můžete nabídnout (již nahlášeno – výroba mašlovaček, pletení ze slámy….)
Prosím, přihlašujte se, abych zjistila zájem a podle toho objednala lektory a materiál.

1. Batikování
2. Práce na kolovratu + suché plstění
3. Tkaní
4. Pletení ze slámy
5. Pletení z provazce
6. Výroba mašlovačky
Externí dílny
7. Malování hrnečku
8. Tiskání triček (Krajčovičová)
9. Výlet do Lomnice n. L.

Dále vám mohu domluvit:
10. nákup medu
11. Případně kozí sýry )mohla by být i beseda o výrobě)
12. Uděláme hromadnou objednávku mořidel

Označte všechno o co máte zájem a já se pokusím vám to v dostatečném množství zajistit. Přihlášky budu přijímat do naplnění rezervované kapacity.
Slavonice se na vás moc těší a nejvíc zase já. Slávka

Program na setkání ve Slavonicích 22.-24.10 

 

Pátek 22.10.2010

 

Možnost ubytování od 12 hodin

Od 12,30 malování hrnečků

Od 14,00 - 18,00 zpracování vlny

15,00 - zde měla být první dvojice na tkaní, ( ale jedna odpadla, tak jsou dvě možnosti, buď se ještě jedna přihlásí nebo páteční tkaní zrušíme a ta zbývající bude tkát až na jaře)

16,00 Provazec - zde budeme pracovat ve skupinkách po pěti, začnou I. Skupina - založí, udělá začátek a vyklidí pole pro druhou skupinu ( Drahomila, Ruby, Olga, Majka-Ronyk, Mařenka), II. Skupina (Heďa, Jarmil, Týnka+1, Adam), III. Skupina (Kača, Tarataner, Semi, Slávka, Hanička Mašlička).

19,00 Sláma (Kača, Ali, Drahomila, Týnka, Tarataner, Ada, Mia, Ruby)

21,00 - Malé kolečko - jak jsme dojeli, co se u nás změnilo a soutěž o nejhezčí básničku.

 

Sobota 23.10.2010

 

8,30 Provazec - pokračování v započaté práce I. Sk, II. Sk, III. Sk

                        budeme se střídat provazec a batikování a tiskání triček

9,00 Batikování  ( Marcela, Andy, Slávka, Heďa, Jarmil, Janach, Mařenka, Dáša, Adam, Ruby, Hanička- Mašlička, Mia, Adam, Miluška, Sedlmaja, EvaF, Tarataner, Drahomila)

9,00 Tiskání triček, polštářků..(Kača, Týnka + 1, Méďa, Valko, Haraja) dále budou podle pokynů tiskárny střídat (Andy, Mařenka, Hanička Mašlička, Mia, Ada, Miluška, Sedlmaja, Tarataner a konečně možná i Fišarka.

14,00 batikovaní našich výrobků od Kači (nutná vlastní hotová malá drobnost z bílého novinového papíru - zatím povrchově neupravovaná) přihlášeny jsou: Ali, Slávka, Haraja, Drahomila, Adam, Mařenka, Jarmil, Heďa

16,00 - mašlovačka s Drahomilou (Ali, Týnka, tarataner, Ada, Mia, Haraja, Méďa, Ruby, Adam, Slávka, Yolga)

19,00 - beseda o současné Číně. Protože nám nemohla Fišarka vycestovat, tak jsem zařadila tuto besedu. Své dojmy a zážitky vám předá Rakušák Rainer Miksche v jazyce českém a bude vám vyprávět, jak v Číně ženil bratra, co viděl, co slyšel a jak to tam vlastně funguje.

Bude navazovat pár slov FIŠARKY o ČÍNSKÉ MEDICÍNĚ a možná i cvičení.

 

Neděle 24.10.2010

 

Dokončení všech prací. Vzájemné předávání vychytávek - pletení z papíru…a další……slavonická skupina si vybere vlastní program a po obědě budeme pomalu finišovat.

 

Mezi 10.00 - 12.00 odjezd do Lomnice nad Lužnicí. Přihlášení se již nebudou vracet, odcestují samostatně z Lomnice domů. Předpokládám z Lomnice kolem 16. - 17. hodiny.

 

Závěrem: Čeká nás náročný víkend, plný práce, radosti  a málo spánku. Prosím o trpělivost a  respektování programu. Budu moc ráda, když opět přivezete každá svůj výrobek jako dárek pro všechny návštěvníky a spolupracovníky, bude to moc fajn.

Další odhlášky již nemohu akceptovat. Podívejte se, prosím, na program a přizpůsobte svůj příjezd. Děkuji a moc se na Vás těším. Slávka


Diskuze ohledně srazu probíhá na

http://www.pletenizpapiru.cz/7597/chat-k-pepikovskemu-setkani

nebo v případě výpadku stránek  se můžou dávat dotazy zde ..... :-)


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one