Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi ale nebude... :P
Pro psaní do Diskuzí se musíte registrovat, je to z důvodu, aby ste se nemuseli podepisovat... A pro snazší rozeznání kdo jste, zaregistrujte se pod přezdívkou, kterou používáte na stránkách pletení... :) Děkuji za pochopení
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Slavonice VIII

Milé motalinky, blíží se naše již 8. setkání.
Termín: 27. – 30. 10. 2011 (čtvrtek - neděle)
Zatím jenom rámcově, co nás čeká.
Osobností setkání bude kuchařský mistr, pan Petr Stupka, který pro nás bude vařit v sobotu 29.10. 4 – 5ti chodové menu z ryb.
Cena setkání je 1 300 Kč + další vámi vybrané kurzy.
Kurzy:
1. Práce s kukuřičným šustím
2. Powertex – plastické tvoření
3. Fusing – skleněné šperky + pastové šperky
4. Baabio 3D obrázek (mandala)
5. Tkaní na čtyřlistém stavu
6. Práce na hrnčířském kruhu
7. Malování hrnečků
8. Tiskání triček
9. Terakota
Další nabídky -
Med: 1 kg / 100 Kč
Masáže: Pro náročné mám masérku, která vám dá víc než jen masáž. Patří k těm, které pod rukama čtou vaše bolístky a snaží se pomoci. Ta, která si budete chtít užít, objednávejte se mi prostřednictvím SZ, abych věděla, na kolik lidí si má udělat čas. Přijede sem kvůli nám. Ceny 240, 340, 560 – podle rozsahu
Řízená meditace: Očista energetického pole – 400,- Kč (www.venio.cz) Hlásit se můžete i k meditaci, podle zájmu bude v pátek večer (podle zájmu ji objednám - pište také na SZ). Možný i výklad karet – změna genetického kódu – 30 minut = 300,- Kč.
VÍCE KE KURZŮM:
Ad.1) SBÍREJTE KUKUŘIČNÉ ŠUSTÍ - kukuřičná sláma jsou listy, do kterých je zavinut kukuřičný klas. Po sběru odstraníme vrchní listy, které vlivem počasí zhrubly a ztratily pružnost, ostatní dobře usušíme a uchováme na suchém místě. Šustí můžeme vybělit v pětiprocentním peroxidu vodíku, kde ho ponecháme 1-2 dny. Pracujeme v rukavicích, protože peroxid je žíravina. Propláchneme vodou a opět dobře usušíme.
Ad.2) POWERTEX je materiál, kterým můžeme vyrábět dekorace na zeď, ozdobné předměty, sošky, šperky a mnoho dalších dekoračních předmětů. Můžeme ho použít na dekorování všech předmětů mimo plastické hmoty, se kterými se nespojí. Využití je tak široké, že je pouze na Vaší fantazii, jakou dekoraci do bytu či dárek si vyrobíte. Absolvovala jsem kurz v Německu u paní Christel Krones, která je autorkou 2 enkaustických knížek a již od jara vedu kurzy plastického tvoření, které se i velmi dobře dá spojit s malováním voskem při vytváření obrázků na zeď. JANA ŠKOLAUDYOVÁ
Cena 300 Kč
Ad.3) Klasická technika FUSING je vlastně spékání různě barevných sklíček do sebe a vytváření ojedinělých kousků, které slouží pro výrobu šperků. Samozřejmě, že v keramické peci lze spékat i velké kusy a vyrábět například mísy apod., ale v mikrovlnné troubě jsme omezeni prostorem, a proto se domácí fusingová pícka hodí spíše na šperky.
Součástí kurzu je i PASTOVÝ ŠPERK. Na různé podklady (nejčastěji korálky) se pomocí past vytvářejí různě abstrakce, které se opět např. drobným rokailem dozdobí a nechají vytvrdnout.
Cena 200 Kč
Ad.4) Název kurzu: Baabio 3D obrázek (mandala)
Postup práce
Pomůcky – Baabio bavlna v různých odstínech – režná, bílá, špachtlička nebo lžíce (vidlička), voda, miska, kelímek.
Do misky dáme suchou bavlněnou suchou směs, do které postupně přiléváme vlažnou vodu a propracováváme jí rukama. Konzistence hmoty by měla být jako hustší „sekaná“. Na připravenou podložku si namalujeme tužkou, co chceme tvořit, aspoň obrysově. Hmotu nanášíme na podložku, zeď, plátno, polyestyren atd. a postupně vyplňujeme náš nákres. Hmotu modelujeme rukou do požadovaného tvaru, dle našeho nákresu. Hmota je velmi poddajná a krásně se s ní pracuje, dá se hladit a tvarovat rukama popř. špachtlí. vidličkou, špejlí atd. Měníme různé barvy hmoty a nanášíme do obrázku, jako když vybarvujete omalovánku. Hmota se nechá na sebe různě vrstvit. Stačí, když ji necháte trochu uschnout a pak dáváte další vrstvy. Obrázek vám bude schnout asi 48hod, po tuto dobu ještě můžete různě opravovat. když je obrázek mokrý, je tmavý, postupně zesvětlává až do svého finálního vzhledu. Přímo do mokré hmoty zapravíme různé přísady. Začistíme okraje a necháme uschnout na vzdušném místě cca 2dny. Hmota je recyklovatelná, jestliže se Vám obrázek po čase nelíbí, můžete jej jednoduše doplnit, či opravit. Část obrázku postříkáte, jako když rosíte květiny, až do mokrého stavu, vyjmete tu část, kterou chcete opravit a nanesete zase mokrou hmotu třeba jiné barvy. Jestliže hmotu neprodyšně uzavřete, vydrží vám v mokrém stavu i 14 dní neporušená. Jinak ji lze znovu usušit uskladnit a pak znovu použít.
Pomůcky: pokud máte tak špachtličky, hladítka, vidličku…
Další pokyny: Účastníci si mohou již předem vymyslet motiv, který budou vytvářet našetří tak čas na realizaci. Pokud budou chtít zakomponovat další materiál do plastiky mohou např. mušličky, kamínky, barevný písek, přírodniny…doporučuji pro inspiraci shlédnout webové stránky
http://www.kapounova.webnode.cz/
Cena 350,- Kč

Ad.5) Tkaní na čtyřlistém stavu (vlnou či z nastříhaného textilu) možné i z vlastního materiálu. Pruhy by měly být cca 5cm široké (např. nastříhané staré povlečení, stará trika se dají stříhat po obvodu do spirály, abyste dostali delší kusy)
Cena 150,- Kč

Ad.6) Práce na hrnčířském kruhu (externí dílna) dle domluvy s lektorkou
Základní cena 60,- Kč, další dle individuálních požadavků

Ad.7) Malování hrnečků či jiné keramiky (externí dílna) dle vlastních požadavků
Cena dle dohody a spotřebovaného materiálu

Ad.8) Tiskání triček, ubrousků, ubrusů, polštářů, tašek, záplat…..dle vlastních potřeb
(externí dílna)
Cena dle dohody

Ad.9 Terakota, keraplast - samotvrdnoucí hmota
Jemná, lehce zpracovatelná modelovací hmota, vhodná pro děti i pro jakoukoli kreativní tvorbu.
Netoxická. Tvrdne na vzduchu (cca. 24 hodin). Při vysychání hmoty lze přidáním malého množství vody opět hmotu zvláčnit. Po zaschnutí je možné hmotu brousit, lepit, malovat i lakovat. Při práci nešpiní ruce, nedrolí se a nepraská.

Cena 100,- Kč

Přihlašuji se :
1. Na čtyřdenní kurz do Slavonic
2. Práce s kukuřičným šustím
3. Powertex
4. Fusing
5. Babio
6. Stav
7. Hrnčířský kruh
8. Malování hrnečků
9. Tiskání triček
10. Terakota
Další si objednejte prostřednictvím SZ.
Med, meditace, karty, masáže, popř. kdo chce objednat mořidla

Vše opět v hotelu Arkáda a počet míst je omezen. Všechny, které jste se mi dopředu hlásily, si prosím, udělejte elektronickou přihlášku, až ta je platná.

http://www.pletenizpapiru.cz/5569/slavonice-po-osm-p-ihl-ka-informace
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one